اختلال جلو بودن فک پایین

اختلال جلو بودن فک پایین علاوه بر مشکلات جویدن و ایجاد اختلال در عملکرد صحیح مفصل فک در زیبایی بیمار نیز تاثیر منفی دارد. مهمترین عامل بروز این اختلال نیز مانند اختلال عقب بودن فک پایین موضوع مادرزادی یا ارثی بودن آن میباشد. بهترین سن درمان این اختلال قبل از سن بلوغ میباشد که با کنترل رشد فک ها قابل کنترل میباشد. درمان این اختلال بعد از سن بلوغ معمولا ارتودنسی همراه با جراحی فک میباشد.

Rate this post

8 پاسخ

  1. با سلام و احترام هزینه جراحی فک بسته به اینکه توسط کدام متخصص جراح فک و صورت و در بیمارستان خصوصی یا دولتی عمل انجام شود. متفاوت می باشد. مسلما جراح های با سابقه حق الزحمه بالاتری را دریافت خواهند کرد.

 1. سلام،من خانمى ٣٠ ساله هستم كه فك بالا كمى عقب هست ولى دندان هام روى هم قرار ميگيرن،آيا با استفاده فيس ماسك مقدارى فك پايينم عقب ميره؟

  1. با سلام و احترام سن مناسب برای هدایت رشدی توسط این دستگاه سن 7-10 سالگی میباشد که توانایی ترغیب رشد فک بالا را در سنین فراهم میسازد. با توجه اتمام سن رشدی شما، بسته به شدت مشکل احتمالا بتوان با درمان ارتودنسی ثابت و الاستیک های بین فکی مشکل را بر طرف نمود.

  1. با سلام و احترام با توجه به اتمام دوره رشدی شما و بلوغ، بسته به شدت جلو بودن فک میتواند درمان از ارتودنسی تنها تا درمان توامان ارتودنسی به همراه جراحی فک متفاوت باشد.

 2. سلام اقای دکتر من دختری 22ساله هستم که از جلوبودن فک پایین وفاصله پیش اومده بین فک هام دچار مشکل هستن میخواستم بپرسم غیر از جراحی فک راه حل دیگه ای هست؟

  1. با سلام و احترام

   این موضوع بسته به شدت جلو بودن فک پایین دارد. که در موارد یا شدت کم تا متوسط میتواند توسط درمان ارتودنسی به تنهایی درمان گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین سوالات:
همچینن بخوانید:
درمان نامرتبی دندان‌ها

نامرتبی دندان ها از شایع ترین مشکلات دندانی است که علاوه بر تاثیر منفی در لبخند بیمار مشکل تجمع آلودگی ها و پلاک ها را

علت کنده شدن براکت ارتودنسی چیست؟

تحمل ارتودنسی دندان‌ها کمی سخت است، زیرا دهان شما مدتی باید با چند تکه فلزی که روی دندان‌هایتان نصب می‌شود، تنظیم شود. بریس‌های ارتودنسی باید

کراس بایت

در حالت عادی دندان های فک بالا باید نسبت به دندان های فک پایین کمی بیرون تر باشند که در اختلال کراس بایت این موضوع

درمان فاصله بین دندان‌ها

فاصله بین دندان ها از دیگر مشکلات دندانی می باشد که علاوه بر تاثیر منفی در زیبایی لبخند شما باعث تجمع پلاک های بین دندانی