Search
Close this search box.

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

هرگاه اسم ارتودنسی می‌آید، ذهن مردم خودبه‌خود به سمت بریس‌های سنتی روی دندان می‌رود. اما باید توجه داشته باشید خدمات ارتودنسی تنها در بریس‌ها برای تنظیم دندان خلاصه نمی‌شود، بلکه بهترین متخصص ارتودنسی در تمامی زمینه‌های دهان و دندان، تنظیم نمودن زاویه فک و… می‌تواند به بیماران کمک کنند.

در ادامه با ما باشید تا اطلاعاتی جامع در مورد ارتودنسی در اختیار شما قرار دهیم.

ارتودنسی چیست و کار متخصص ارتودنسی چیست؟

متاسفانه عدم داشتن لبخندی زیبا امکان دارد اعتماد به نفس افراد مختلف را کاهش دهد. ارتودنتیست‌ها در خدمت مردم هستند تا بهترین دندان‌ها با لبخندی زیبا را به مردم هدیه نمایند. بطور کلی ارتودنسی یکی از شاخه‌های دندانپزشکی است که دندان‌ها و فک‌ها را تنظیم کرده تا در جای مناسب خود قرار گیرد.

قبل و بعد از درمان ارتودنسی
قبل و بعد از درمان ارتودنسی

دندان‌هایی که در جایگاه نامناسبی قرار دارند یا شکل نامتعارفی داشته باشند مشکلات مختلفی را برای افراد ایجاد می‌کنند. برای بیمارانی که دندان‌های نامتعارفی دارند به مرور زمان ممکن است بیماری‌های مانند اختلال در خواب، مشکلات قلبی عروقی، مشکلات لثه و… ایجاد ‌شود.

همچنین بخوانید: سن مناسب ارتودنسی

تجهیزات ارتودنسی

ارتودنسی روش‌های متفاوتی دارد که در این بخش به بررسی مختصر تجهیزاتی که می‌شود استفاده نمود می‌پردازیم.

بریس‌ها

بریس‌ها در انواع مختلفی مانند بریس‌های فلزی، بریس‌های شفاف وجود دارند. امروزه با پیشرفت‌های چشمگیری که در علم پزشکی رخ داده است انواع بریس‌های شفاف به بازار عرضه شده است.

در گذشته فقط بریس‌های فلزی برای درمان استفاده ‌می‌شد، همين امر موجب می‌شد هنگامی که افراد مراحل درمان ارتودنسی را پشت سر می‌گذاشتند در دهانشان بریس‌های فلزی مشخص باشد.

اما اکنون انواع بریس‌های شفاف، بریس‌های سمت زبان و بریس‌های متحرک وجود دارد تا دیگر بریس‌های دندان شما معلوم نباشد.

بریس‌های فلزی

بریس‌های فلزی که سنتی شناخته می‌شوند، معمولاً از بقیه بریس‌ها مقرون به صرفه‌ترهستند. برای همین است که استفاده از بریس‌های فلزی محبوبیت بالایی دارد.

آن‌ها براکت‌های فلزی هستند که روی دندان‌های شما قرار می‌گیرند و هدف قرار گیری این بریس‌ها برای اعمال فشار بر روی دندان‌ها و به‌ حرکت درآوردن دندان تا در جای مخصوص خود قرار بگیرند.

بریس‌های زبانی

بریس‌های زبانی، جنسشان شبیه به بریس‌های فلزی است و تفاوت آن‌ها با بریس‌های فلزی در این است که بریس زبانی در قسمت داخلی دندان‌ها (سمت زبان) قرار می‌گیرد که به این نوع از ارتودنسی، ارتودنسی لینگوال گفته می‌شود.

ارتودنسی لینگوال
ارتودنسی لینگوال

این نوع بریس‌ها زمانی که دهان خود را باز می‌کنید قابل مشاهده هستند. استفاده از این بریس خیلی نادر است و تنها برای برخی درمان‌ها خاص از آن‌ها استفاده می‌شود. ‌

اینویزیلاین

اینویزیلاین نوع منحصر به فردی از تراز کننده نامرئی است که به طور گسترده استفاده می‌شود، اینویزیلاین نامرئی است و هنگامی که برای درمان در داخل دهان فرد بیمار قرار می‌گیرد مشخص نیست.

ارتودنسی نامرئی
ارتودنسی نامرئی

یکی دیگر از مزایای اینویزیلاین قابلیت جابه‌جایی آن‌ است. با این حال، بر خلاف سایر بریس‌ها گران است، و معمولا در اواخر درمان پس از بریس‌های فلزی در دهان افراد قرار می‌گیرد.

هدگیر

برای اصلاح نحوه قرارگیری دندان‌های عقب از هدگیر استفاده می‌شود. هدگیر باید طبق دستور ارتودنتیست در داخل دهان افراد قرار گیرد و شیوه نصب آن نیز امری بسیار با اهمیت است.

اگر هدگیر توسط پزشک متخصص ارتودنسی در دهان بیمار قرار نگیرد امکان ایجاد مشکلاتی مانند بیرون زدن دندان‌های جلویی وجود دارد.

همچنین بخوانید: درمان بیرون زدگی دندان چگونه است؟

نگهدارنده‌ها

نگهدارنده دندان‌ها را نگه می‌دارد و لثه و استخوان‌ها به مکان صحیح خود منتقل می‌شوند. معمولا طبق دستور پزشک افرادی که مراحل درمان آن‌ها تمام شده است باید از نگهدارنده استفاده نمایند. طبق دستور پزشک در بازه‌های زمانی ثابت باید در داخل دهان بیماران قرار گیرند.

فرق دندانپزشک عمومی با متخصص ارتودنسی در چیست؟

ارتودنتیست‌ها و دندانپزشکان هر دو به بیماران کمک می‌کنند تا سلامت دهان و دندان خود را بهبود بخشند، اما به روش‌های مختلف، دندانپزشکی عمومی یک تخصص پزشکی گسترده است که به دندان‌ها، لثه‌ها، اعصاب و فک می‌پردازد، اما ارتودنسی متفاوت است و یک تخصص در دندانپزشکی است که به اصلاح جایگاه‌ و صافی دندان‌ها تمرکز دارد. یک تفاوت مهم این است که همه ارتودنتیست‌ها دندانپزشک هستند، اما همه دندانپزشکان دارای مجوز ارتودنتیست نیستند.

دندانپزشکان معمولاً بهداشت دهان و دندان را کنترل و ترمیم می‌کنند و خدماتی مانند پوسیدگی دندان، کانال‌های ریشه، بیماری لثه، سفید کردن دندان را ارائه می‌دهند.

ارتودنتیست‌ها دندانپزشکانی‌اند که در تراز کردن دندان‌ها تخصص دارند و خدمات نامرتبی دندان‌ها، تنظیم زاویه‌های دندان، جابجا کردن دندان، جراحی فک و… را ارائه می‌دهند.

چطور بهترین متخصص ارتودنسی را انتخاب کنیم؟

فقط یک متخصص ارتودنسی با داشتن تجربه و دانش لازم می‌تواند تمامی گزینه‌های لازم درمانی را در اختیار شما قرار دهد و درمان ایمن و موثر را ارائه دهد.

شما برای یک مشکل قلبی به پزشک عمومی خود مراجعه نمی‌کنید، قطعا به یک متخصص قلب مراجعه خواهید داشت کسی که شرایط مشابهی را دیده، کار کرده و درمان کرده است. فردی که می‌توانید در مورد نتایج درمان خود به او اعتماد کنید.

در مورد درمان ارتودنسی نیز می‌توان همین را گفت، اگرچه رفع سریع و ادعاهای ارزان سایر ارائه دهندگان ارتودنسی اغلب جذاب به نظر می‌رسد، اما دیدن وجود مهارت بالا و تخصص زیاد در متخصص ارتودنسی برای صاف کردن دندان‌ها و تراز کردن فک‌ها، تنها از بهترین متخصص‌های ارتودنسی برمی‌آید که بتوانید در مسیر درمان خود اطمینان واقعی داشته باشید.

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران در کنار شماست تا پیشترفته‌ترین و دقیق‌ترین خدمات را به شما ارائه کند. داشتن درصد رضایت بالا از سوی افراد مراجعه کننده این تسلی خاطر را به شما می‌دهد که پس از مراجعه رضایت کامل را داشته باشید.

مشکلات رایج سلامتی که با ارتودنسی قابل درمان است.

 اکثر مردم عقیده دارند ارتودنسی فقط برای ردیف کردن دندان‌ها و زیبا سازی لبخند است اما در حقیقت وجود دندان‌های نامرتب به‌ مرور زمان اختلالات زیادی در سلامتی افراد به وجود می‌آورد

مشکلات رایج در سر و گردن

بسیاری از مواقع سردردهای بی‌دلیل یا برخی از مشکلات میگرن ممکن است ناشی از اختلالات در ناحیه فک باشد.

هنگامی که دندان‌ها بطور مناسب در جایگاه خود در فک قرار نداشته ‌باشند موجب ایجاد فشار بر فک‌ می‌شوند و همین امر موجب ایجاد سردرد در افراد مختلف می‌شود.

اگر شما‌هم از سر دردهای بی‌دلیل رنج می‌برید بهتر است به بهترین متخصص ارتودنسی در تهران مراجعه نمایید تا اقدامات درمانی برای مشکلات فک و دندان‌های شما را انجام دهند.

اختلال خواب

گاهی اوقات امکان دارد وجود مشکلات در فک و دندان برای شما مشکلاتی مانند کاهش سطح اکسیژن خون را ایجاد کند. کاهش خون اکسیژن موجب خروپف یا کمبود نفس در هنگام خواب در افراد مختلف می‌شود. برای رفع اختلال خواب بهتر است به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید، یک ارتودنتیست می‌تواند به افزایش اکسیژن خون و رفع اختلال خواب در بیماران کمک کند.

مشکلات مفصل فکی

اختلال در مفصل‌ فک بیشتر مواقع به‌ دلیل التهاب عصب‌ها یا آسیب دیدگی آن‌ها به ‌وجود می‌آید. ایجاد اختلال در مفاصل فک موجب ایجاد مشکلاتی مانند دندان قروچه، سردرد میگرنی، سایش دندان، صداکردن فک و… شود.

رفع اختلال در عضلات فک بهتر است در سریع‌ترین زمان برطرف شود تا در آینده از پوسیدگی دندان‌ها و بیماری‌های فک و لثه جلوگیری شود.

بهداشت دهان و دندان

تمامی اعضای بدن در حفظ سلامتی تاثیر بالایی دارند. توجه داشته باشید باکتری‌ها از دهان خیلی راحت‌تر وارد بدن افراد مختلف می‌شوند. توجه به بهداشت دهان و دندان برای حفظ سلامت افراد بسیار بسیار با اهمیت است.

اگر در دهان افراد دندان‌ها مرتب نباشند به‌ طوری که نتوان درست برخی دندان‌ها را مسواک زد و در بهداشت دهان اخلال ایجاد شود ممکن است در آینده برای شما مشکلات زیادی را همراه داشته باشد.

با مراجعه به دکتر ارتودنسی و دریافت روش درمان مناسب دندان‌ می‌توانید علاوه بر داشتن لبخندی زیبا از سلامتی بالاتری برخوردار شوید.

مشکلات قلبی

نامرتبی در دندان‌ها خطر ایجاد بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش می‌دهد. افرادی که از دندان‌های نامرتب برخوردارند، در جویدن خوراکی‌ها دچار مشکل هستند. طبیعی است اگر افراد نتوانند خوراکی‌ها را درست بجوند، دچار مشکلات هاضمه می‌شوند. این اختلال در دستگاه هاضمه موجب بروز بیماری‌های قلبی عروقی خواهد شد.

قبل و بعد از درمان ارتودنسی

یکی دیگر از مشکلاتی که دندان‌های نامرتب در دهان ایجاد می‌کنند، عدم حفظ بهداشت دهان می‌باشد. معمولا زمانی که دندان‌ها مرتب نباشند باکتری‌ها و پلاک‌های دندانی داخل دهان، پس از مسواک زدن بطور کامل ازبین نمی‌رود.

همین امر موجب می‌شود این باکتری‌ها به جریان خون منتقل شوند و دچار مشکلات قلبی عروقی خواهند شد. یک متخصص ارتودنسی با برنامه درمانی شما می‌تواند مشکلات شما را حل کند.

ارتودنسی دندان‌هایتان را به متخصصین بسپارید

یکی از تصمیمات مهم و بزرگ در خانواده‌ها درمان ارتودنسی است. با در نظر گرفتن چند عامل مهم مانند اعتبار، راحتی، گزینه‌های درمانی و هزینه ارتودنسی، می‌توانید با اطمینان به اهداف خود برسید. با مشورت و صحبت با بهترین متخصص ارتودنسی در تهران بهترین تصمیم را بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو وقت با دکتر سهراب آصفی لطفا فرم زیر را تکمیل کنید در اسرع وقت پذیرش کلینیک برای قطعی کردن نوبت‌تان با شما تماس خواهد گرفت.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. به زودی پذیرش کلینیک برای تعیین زمان معاینه و پاسخ به سوالات‌تان با شما تماس خواهد گرفت.