Search
Close this search box.

هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی در سال 1403 در شرق تهران به شرح جدول ذیل می‌باشد.

نوع ارتودنسیهزینه ارتودنسی
ارتودنسی ثابت دو فکشروع از 55 میلیون تومان
ارتودنسی سرامیکی دو فکشروع از 70 میلیون تومان
ارتودنسی نامرئی هر فکشروع از 45 میلیون تومان
ارتودنسی لینگوال هر فکشروع از 45 میلیون تومان
ارتودنسی فانکشنال دو فکشروع از 30 میلیون تومان
ارتودنسی متحرک هر فکشروع از 15 میلیون تومان
ارتوسرجریشروع از 80 میلیون تومان

امروزه تقریبا همه افراد می‌دانند که ارتودنسی درمانی طولانی مدت و با هزینه به شمار می‌رود. در صورتی‌که شما هم قصد انجام ارتودنسی را دارید، حتما یکی از موارد بسیار مهمی که ذهن شما را به خود مشغول کرده هزینه ارتودنسی است. باید بدانید که موارد مختلفی بر هزینه نهایی ارتودنسی تاثیرگذار هستند.


بهتر است بدانید که امکان پرداخت قسطی هزینه‌های ارتودنسی وجود دارد و شما هرگز نباید از درمان ارتودنسی دوری کنید. چراکه وجود ناهنجاری‌های دهان و دندان به مرور زمان بدتر می‌‌شوند و دندان‌های شما آسیب می‌بینند. در این صورت شما باید هزینه‌ای دو چندان را پرداخت کنید.

لذا توصیه می‌شود تا برای معاینه ارتودنسی در سنین پایین به کلینیک‌های تخصصی دندان‌پزشکی مراجعه کنید.

هزینه دقیق ارتودنسی بعد از معاینه متخصص ارتودنسی با توجه به شرایط مختلف اعلام می‌شود، برای استعلام هزینه ارتودنسی کافی است تا فرم زیر را برای معاینه رایگان ارتودنسی با دکتر سهراب آصفی تکمیل نمایید.

فهرست محتوا نمایش

چه عواملی در تعیین هزینه ارتودنسی تأثیرگذار است؟

قبل از هر چیز باید بدانید که هزینه ارتودنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد و قابل تغییر است.

اغلب، ابزارها و دستگاه‌های ارتودنسی وارداتی هستند و قیمت آن‌ها با ارز محاسبه می‌‌شوند. لذا متخصص ارتودنسی هزینه این کار را با در نظر گرفتن نوسانات ارز در طول مدت درمان مشخص می‌کند. وی پس از بررسی عوامل تأثیرگذار در هزینه ارتودنسی، هزینه قطعی را به اطلاع شما می‌دهد.

برخی اوقات انتظارات بیمار از ارتودنسی فقط مرتب کردن دندان‌ها نیست، بلکه خواسته او تغییر فرم کلی صورت و داشتن طرح لبخند زیبا است. لذا هزینه ارتودنسی در این فرد با شخص دیگر کاملا متفاوت خواهد بود.

شما می‌توانید با مراجعه حضوری به کلینیک که جلسه اول رایگان بوده از قیمت قطعی، مدت زمان لازم برای ارتودنسی و نوع درمانی که برای شما استفاده می‌شود، اطلاع پیدا کنید.

عوامل مختلفی در هزینه ارتودنسی اثرگذار هستند:

تخصص دندانپزشک

قبل و بعد از درمان ارتودنسی

تخصص و تبحر دندانپزشک یکی از موارد مهمی است که هزینه ارتودنسی دندان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. شما باید برای گرفتن یک نتیجه رضایت‌بخش، درمان ارتودنسی را حتما به دست یک متخصص قابل اعتماد بسپارید. در غیر این صورت این امکان وجود دارد که دچار عوارضی در زمان ارتودنسی یا بعد از آن شوید.

نوع روش درمانی

ارتودنسی دارای روش‌های متفاوتی است که ارتودنتیست با معاینات و بررسی‌های لازم، بهترین نوع و روش درمانی را برای بیمار انتخاب می‌کند.

سن بیمار

هرچند که درمان ارتودنسی دندان در همه سنین صورت می‌گیرد و تأثیرات درمانی و زیبایی خود را خواهد گذاشت. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر ارتودنسی را در سنین پایین انجام دهید دیگر نیازی به جراحی فک و صورت نیست و هزینه‌ها کمتر می‌شود.

اما انجام ارتودنسی در بزرگسالان به دلیل کامل بودن رشد فک، درمان را کمی مشکل کرده و افراد نیاز به جراحی فک که هزینه‌ بیشتری هم دارد، پیدا می‌کنند.

همچنین بخوانید: چه سنی برای ارتودنسی مناسب است؟

مدت زمان درمان

هرچقدر میزان ناهنجاری و مشکلات دهان و دندان شما بیشتر باشد، متخصص ارتودنسی به زمان بیشتری برای درمان نیاز دارد که تا حدودی باعث بیشتر شدن هزینه درمان خواهد شد.

هزینه های جانبی

برخی اوقات در کنار درمان ارتودنسی، متخصص تشخیص می‌دهد تا درمان‌های دیگری را هم  انجام دهید. ارتودنتیست با بررسی این موارد تمام شرایط آن از جمله هزینه‌های جانبی را برای شما شرح خواهد داد.

بیماری های دهان و دندان

قبل از انجام ارتودنسی باید در صورت وجود داشتن بیماری‌های دهان و دندان آن‌ها را برطرف کنید. هرچند که نمی‌توان هزینه این درمان‌ها را مستقیما جزو قیمت ارتودنسی دندان شمرد، اما ضروری است که برای شروع درمان ارتودنسی آن‌ها‌ را انجام دهید.

هزینه ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت جزو کامل‌ترین روش‌های ارتودنسی دندان به حساب می‌آید. در این روش دندانپزشک با کمک ابزارهایی مانند سیم و براکت به اصلاح ناهنجاری‌های دهان و دندان شما می‌پردازد.

قیمت ارتودنسی ثابت برای دو فک از 55 میلیون تومان شروع می‌باشد که بعد از معاینه رایگان با متخصص ارتودنسی هزینه دقیق و طول درمان مشخص خواهد شد.

هزینه ارتودنسی متحرک

در این روش متخصص ارتودنسی از دندان‌های بیمار قالبی را تهیه می‌کند و آن را برای ساخت پلاک مخصوص هر بیمار به لابراتوار می‌فرستد.

در این روش درمانی، بیمار می‌تواند هنگام غذا خوردن و مسواک زدن پلاک متحرک را بردارد. در صورت انتخاب این روش برای گرفتن نتیجه باید دستورالعمل‌‌های ارتودنتیست خود را کاملا رعایت کنید.

قیمت ارتودنسی متحرک برای هر فک از 15,000,000تومان (پانزده میلیون تومان) شروع می‌شود که بعد از معاینه هزینه دقیق توسط متخصص ارتودنسی خدمت شما اعلام خواهد شد.

هزینه ارتودنسی نامرئی

به طور کلی قیمت ارتودنسی نامرئی نسبت به دیگر روش‌های درمان ارتودنسی‌ها بیشتر است.

هزینه ارتودنسی نامرئی به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد شامل میزان حاد بودن مشکل دندان (شدت ناهنجاری)، درمان یک فک یا دو فک، طول دوره درمان ارتودنسی نامرئی و نیاز به لوازم و دستگاه‌های اضافی برای درمان ارتودنسی نامرئی می‌شود.

هزینه ارتودنسی نامرئی در سال 1403 برای هر فک از 45 میلیون تومان شروع می‌شود.

هزینه ارتودنسی همراه جراحی فک و صورت

 متأسفانه برخی مواقع درمان ارتودنسی به تنهایی برای رفع ناهنجاری‌ها پاسخگو نیست. از همین‌رو علاوه بر ارتودنسی، فرد نیازمند جراحی فک نیز خواهد بود. به این روش ارتوسرجری (مواردی از درمان که مشکل بیشتر فکی است) هم گفته می‌شود.

هزینه این درمان ترکیبی از هزینه‌های ارتودنسی و جراحی فک را دربرمی‌گیرد. فاکتورهای متعددی در هزینه عمل فک نیز تاثیرگذار هستند.

هزینه ارتوسرجری در سال 1403 بالای 80 میلیون تومان می‌باشد. همچنین هزینه ارتودنسی که برای آماده‌سازی جهت عمل فک صورت می‌گیرد نسبت به دیگر ارتودنسی‌ها هزینه بالاتری دارد.

چرا که این ارتودنسی به نسبت پیچیده‌تر و زمان‌برتر است و شامل دو ارتودنسی قبل از جراحی فک و ارتودنسی بعد از جراحی فک می‌شود. 

خدمات بیمه برای درمان ارتودنسی

پوشش بیمه‌ای افراد یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه ارتودنسی به حساب می‌آید. بیمه از مسائل مهمی به شمار می‌رود که افراد طی درمان‌های مختلف از جمله ارتودنسی دندان به آن توجه کرده و پرداخت هزینه توسط آن را مورد بررسی قرار می‌دهند.

هزینه ارتودنسی با بیمه تکمیلی

اگر بیمه تکمیلی دارید، ابتدا استعلام بگیرید که آیا بیمه تکمیلی‌تان هزینه‌هایی همچون ارتودنسی را تحت پوشش دارد یا خیر. چون برخی از بیمه‌ها در حد کشیدن و ترمیم دندان را پوشش می‌دهند.

مورد بعدی اینکه آیا مرکز درمانی و متخصصی که قرار است درمان را انجام دهد با بیمه مدنظر قرارداد دارد، برخی از مراکز به صورت آنلاین قرار دارند و برخی دیگر فقط در حد فاکتور خدمات ارائه شده به شما نامه خواهند داد.

برخی از بیمه‌ها شاید به صورت کامل درمان ارتودنسی را تحت پوشش نداشته باشند ولی خدمات عمومی که در طی درمان نیاز است مثل کشیدن دندان در ارتودنسی، یا ترمیم دندان‌هایی که طبق نظر متخصص ابتدا با انجام شوند تا بعد از آن ارتودنسی شروع شود، را احتمالا بشود با بیمه تکمیلی پرداخت نمود.

هزینه ارتودنسی در بیمه تامین اجتماعی

توجه داشته باشید که هزینه ارتودنسی در کشور ما در مقایسه با سایر کشورهای جهان بسیار پایین‌تر حساب می‌شود. اما مشکلی که وجود دارد، عدم حمایت یک بیمه همگانی از این درمان است.

متاسفانه بیمه‌های خدمات درمانی و بیمه تامین اجتماعی درمان ارتودنسی را یک درمان زیبایی می‌شمارند و اصلا هزینه درمان ارتودنسی را برعهده نمی‌گیرند.

آیا پرداخت هزینه ارتودنسی به طور اقساطی امکان پذیر است؟

متاسفانه هزینه‌های درمان ارتودنسی به دلیل گران بودن تجهیزات به مقدار زیادی افزایش پیدا کرده است. از همین‌رو افراد زیادی که بر اثر عوامل و اتفاقات گوناگون با ناهنجاری دندان روبرو هستند، نمی‌توانند از خدمات ارتودنسی استفاده کنند.

اما در هر صورت شما نباید نگران پرداخت هزینه‌های درمان ارتودنسی باشید. زیرا بیشتر کلینیک‌ها امکان پرداخت ارتودنسی به صورت اقساطی را برای افراد فراهم کرده‌اند. در این شرایط شما می‌توانید هزینه‌های ارتودنسی را به صورت اقساط و نه یکجا پرداخت کنید.

با ارائه خدمات به صورت اقساطی شما می‌توانید با خیال آسوده‌تری ارتودنسی کنید و درمان آن را به تاخیر نیندازید.

معمولا کلینیک‌های دندانپزشکی هزینه ارتودنسی را در طول مدت درمان ارتودنسی از شما دریافت می‌کنند.

هزینه ارتودنسی با لیزر

ارتودنسی دندان با لیزر شرایط خاصی دارد. متخصصان ارتودنسی از این روش بیشتر در جهت اصلاح کردن طرح لبخند، درمان کردن مشکلات مربوط به ساختار لثه (از بین بردن بافت‌های اضافی و متورم)، مرتفع کردن ناهنجاری‌ها، بد فرمی استخوانی فکی و از بین بردن و کم کردن فاصله بین دندان‌ها استفاده می‌کنند.

هزینه ارتودنسی با لیزر نسبت به دیگر روش‌های ارتودنسی هزینه بالاتری دارد. هزینه نهایی با توجه به موارد متفاوتی همچون شدت ناهنجاری بیمار، سن بیمار،  تخصص دندانپزشک، کلینیک دندان‌پزشکی و موقعیت جغرافیایی، برای هر بیمار متفاوت است.

از آنجایی‌که ارتودنسی با لیزر در بیشتر موارد نوعی درمان زیبایی تلقی می‌شود، بیمه هزینه‌ای را بابت آن به شما پرداخت نمی‌کند. 

هزینه ارتودنسی با براکت‌های لینگوال

ارتودنسی لینگوال که به آن ارتودنسی پشت زبانی هم گفته می‌شود به لحاظ ساختاری شبیه به ارتودنسی ثابت است. در این روش براکت‌ها و سیم‌ها در پشت دندان‌ها قرار می‌گیرند و به همین دلیل جزو دسته ارتودنسی نامرئی شمرده می‌شوند.

ارتودنسی لینگوال

قیمت ارتودنسی لینگوال در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. زیرا شرایط هر بیمار و نوع درمان در نظر گرفته شده فرق دارد و مستقیما بر قیمت نهایی ارتودنسی لینگوال تاثیر می‌گذارد. بصورت کلی شما باید بدانید که هزینه ارتودنسی لینگوال در مقایسه با ارتودنسی ثابت بیشتر است.

در این روش با به کار بردن براکت‌های سفارشی، متخصص ارتودنسی با دقت و ظرافت بیشتری درمان ارتودنسی شما را انجام می‌دهد که نیازمند وقت بیشتری است. داشتن مهارت و دقت بالای ارتودنتیست در این روش بسیار اهمیت دارد.

در این صورت متخصص ارتودنسی دستمزد بیشتری را از شما دریافت خواهد کرد. قیمت ارتودنسی لینگوال برای هر فک از 45,000,000 تومان ( 45 میلیون تومان) شروع می‌شود.

هزینه ارتودنسی یک دندان کج

ارتودنسی یک دندان کج به تنهایی امکانپذیر نیست و باید حداقل یک فک ارتودنسی شود، چون متخصص از یک سری دندان‌های دیگر به حرکت دادن آن دندان استفاده می‌کند.

علاوه براین مواردی مانند طول درمان، تخصص دندانپزشک و حتی شهری که در آن زندگی می‌کنید در هزینه تاثیرگذار خواهد بود. لذا به صورت کلی نمی‌توان رقم مشخصی را برای هزینه یک دندان کج مشخص کرد.

بهترین روش برای اطلاع از هزینه ارتودنسی یک دندان کج مراجعه به مطب یا کلینیک مورد نظر است. متخصص ارتودنسی بعد از معاینه، هزینه ارتودنسی یک دندان کج را به شما خواهد گفت.

قیمت ارتودنسی یک دندان

اگر یک یا دو دندان نامرتب دارید متخصص ارتودنسی باید از یک سری از دندان‌های دیگر به عنوان واحد عکس‌العمل برای دندانی که تمایل به حرکت دادن آن دارد استفاده نماید، فلذا حداقل باید یک فک ارتودنسی شود.

از آنجایی که این تک دندان نامرتب معمولا در دید و جلوی دهان می‌باشد، در صورتی‌که بریس‌های فلزی برای شما ناخوشایند باشد می‌توانید با نظر متخصص ارتودنسی از انواع نامرئی، سرامیکی، لینگوال و متحرک استفاده کنید.

قیمت ارتودنسی شش دندان جلو

همان‌گونه که در قبل‌تر هم گفتیم ارتودنسی کردن یک دندان یا چند دندان به تنهایی امکان‌پذیر نیست و باید از یک‌سری دندان‌های دیگر به عنوان واحد عکس‌العمل برای دندان‌هایی که قصد جابجایی آنها داریم استفاده کنیم پس باید حداقل یک فک ارتودنسی شود که در ادامه هزینه ارتودنسی یک فک را اعلام خواهیم نمود.

هزینه ارتودنسی یک فک

برخی اوقات متخصص ارتودنسی تشخیص می‌دهد که  شما فقط نیاز دارید که یک فک خود را ارتودنسی کنید. در این صورت هزینه ارتودنسی برای شما متفاوت خواهد بود. قیمت ارتودنسی فقط برای یک فک (یا فک بالا یا فک پایین) از 15.000.000 تومان شروع می‌شود.

هزینه ارتودنسی فک بالا

در صورتی‌که ژنتیک و ساختار مادرزادی استخوان‌های فک و صورت به شکلی باشد که متخصص ارتودنسی تشخیص دهد که باید فقط فک بالا حرکت داده شود، ارتودنسی فک بالا را برای شما انجام خواهد داد.

اگر به دنبال هزینه ارتودنسی فک بالا هستید، باید بدانید که در ابتدا باید به مواردی همچون نوع و روش ارتودنسی، میزان ناهنجاری و دیگر موارد موثر بر هزینه ارتودنسی  را در نظر بگیرید.

به صورت تقریبی می‌توان گفت که حدود هزینه ارتودنسی ثابت فک بالا در حدود 15.000.000 تومان و حدود هزینه ارتودنسی متحرک فک بالا، از 10.000.000 تومان شروع می‌شود.

هزنیه ارتودنسی فک پایین

اغلب، داندانپزشک زمانی ارتودنسی فک پایین را انجام می‌دهد که تشخیص دهد فک بالا موقعیت خوبی دارد و ارتودنسی کمک می‌کند تا فک پایین نیز با فک بالا در حالت تعادل و تناسب قرار بگیرد. قیمت ارتودنسی فک پایین هم مانند فک بالا با توجه به نوع و میزان ناهنجاری، نوع و روش درمان و دیگر موارد تعیین می‌شود.

اما به صورت تقریبی قیمت ارتودنسی ثابت این درمان در حدود 10.000.000 تومان (ده میلیون تومان) تا  15.000.000 (پانزده میلیون تومان) و قیمت ارتودنسی متحرک فک پایین نیز در حدود 10.000.000 تومان (ده میلیون تومان) تا 15.000.000 (پانزده میلیون تومان) است. همچنین برای کودکان و اطفالی که نیاز به استفاده از ارتودنسی متحرک فک پایین داشته باشند، این هزینه حدود 10.000.000 تومان (ده میلیون تومان) خواهد بود.

هزینه ارتودنسی برای جراحی فک

برخی از افرادی که ناهنجاری‌های شدید دهان و دندان دارند، باید برای اصلاح‌ آن‌ها علاوه بر ارتودنسی از جراحی فک هم کمک بگیرند. در این صورت هزینه‌های جراحی بر هزینه ارتودنسی اضافه خواهد شد. قیمت جراحی فک از 20,000,000 تومان (20 میلیون تومان) تا 30,000,000 تومان (30 میلیون تومان) شروع می‌شود.

توجه داشته باشید که درمان‌هایی که تنها دندان‌ها در آن حرکت داده و مرتب می‌شود از هزینه کمتری در مقایسه با هزینه جراحی و تغییر موقعیت استخوان‌ها برخوردار است.

هزینه ارتودنسی دو دندان جلو

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ابداع روش‌های نوین، می‌توان از ارتودنسی به روش‌های مختلف برای درمان کوچکترین ناهنجاری در دهان و فک استفاده کرد. اگر شما جزو افرادی هستید که انحراف در دو دندان جلویی دارید یا دو دندان جلویی شما به حالت دندان خرگوشی بوده می‌توانید از ارتودنسی برای درمان خود بهره بگیرید. ارتودنسی دو دندان‌ جلو روشی ایمن برای مرتب کردن دندان‌های جلو به حساب می‌آید.

هزینه ارتودنسی دو دندان جلو تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند شرایط بیمار، نوع روش به کار برده شده و طول درمان، متفاوت است. به دلیل متغیر بودن تعرفه‌ها نمی‌توان هزینه ارتودنسی دو دندان جلو را به صورت مشخصی گفت. برای مشاوره و اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید به صورت حضوری به کلینیک‌ ترنج در تهرانپارس مراجعه کنید.

کاهش هزینه‌های ارتودنسی با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی کاربلد

برای اینکه شما بتوانید هزینه درمان ارتودنسی خود را کاهش دهید، در ابتدا باید به یک متخصص ارتودنسی متبحر و کاربلد مراجعه کنید. ارتودنتیست با بررسی شرایط شما بهترین روش درمانی ارتودنسی را برای شما در نظر می‌گیرد.

علاوه براین برای جلوگیری از پرداخت هزینه‌های اضافی باید توجه ویژه‌ای به مراقبت‌ها لازم در حین درمان و بعد درمان ارتودنسی داشته باشید.

در صورتی که از ارتودنسی ثابت استفاده کنید با رعایت دستورالعمل‌های ارتودنتیست، می‌توانید جلوی آسیب به براکت‌ها را بگیرید.

همچنین اگر دارای ارتودنسی متحرک هستید، در صورتی که پلاک خود را گم کنید یا آن را بشکنید علاوه بر صرف وقت مجدد برای قالب‌گیری از دندان‌های شما و ساخت پلاک مورد نظر، هزینه درمان خود را بالا می‌برید.

آیا هزینه ارتودنسی را می‌توان به صورت قسطی پرداخت نمود؟

بله امکان پرداخت هزینه ارتودنسی در طول درمان و به صورت اقساطی در کلینیک دکتر سهراب آصفی وجود دارد.

آیا امکان ارتودنسی یک یا دو دندان وجود دارد؟

اگر یک یا دو دندان نامرتب دارید باید حداقل یک فک ارتودنسی شود، چون با استفاده از بقیه دندان‌های فک، آن دندان نامرتب حرکت داده شود.

2 پاسخ

  1. سلام آقای دکتر
    هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده چقدر است؟ آیا باید تمام فک ارتودنسی شود یا فقط می توان همان دندان های نیش بیرون زده را ارتودنسی کرد؟

  2. سلام ارتودنسی تک واحدی انجام میدین
    بابیمه تامین اجتماعی انجام میدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه ارتودنسی

برای رزرو وقت با دکتر سهراب آصفی لطفا فرم زیر را تکمیل کنید در اسرع وقت پذیرش کلینیک برای قطعی کردن نوبت‌تان با شما تماس خواهد گرفت.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. به زودی پذیرش کلینیک برای تعیین زمان معاینه و پاسخ به سوالات‌تان با شما تماس خواهد گرفت.